• 1

    Aktualności

Ogłoszenie wyników II edycji konkursu!

Miło nam poinformować, że po burzliwych dyskusjach Jury wytypowało zwycięzców drugiej edycji konkursu FADO Design na projekt oprawek do okularów. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców i osób wyróżnionych.

Miejsce I – Tyler Bushnell

Miejsce II – Severi Uusitalo

Miejsce III -ex aequo Neja Kaligaro & Krzysztof Zachaj

Prace wyróżnione:

Iza Włodarczak

Bianca Pieri

Wiktor Pernak

Chcielibyśmy również oddać szczególne wyrazy uznania dla projektu pana Uusitalo, który jako jedyny przygotowany został do druku w sposób kompletny, z uwzględnieniem wszystkich elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania oprawek.

Zwycięzcom gratulujemy!

Pierwszy etap oceny Jury za nami!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Jury wytypowało 12 projektów, które przechodzą do ostatniego etapu. Większość wyróżnionych prac wymaga pewnych modyfikacji pod kątem technologii DMLS (w obecnej formie ich wydrukowanie byłoby niemożliwe). W takim wypadku będziemy kontaktować się z wami indywidualnie w celu poprawienia plików. Poniżej przedstawiamy alfabetyczną listę nazwisk/pseudonimów osób, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu:

Bianca Pieri

Edoardo Landi

Federico Bertacchini

Iza Włodarczak

Krzysztof Zachaj

Lea Brugnoli

Lena Marczyńska

Neja Kaligaro

Paulina Olszewska

Severi Uusitalo

Tyler Bushnell

Wiktor Pernak

 

Zdjęcia prac powyżej wymienionych osób zostaną umieszczone w galerii na naszym profilu Facebook. Osoby wyróżnione prosimy o przesłanie 1 renderu swojego projektu, prezentującego przedmiot w atrakcyjny sposób. Termin końcowy nadsyłania renderów to Piątek (02.09.2016) godz. 12.00. Jeśli do tego czasu nie otrzymamy renderów prac, wybierzemy zdjęcie z dostępnych materiałów wg. naszego uznania.

Oprócz nagrody głównej, przyznawanej w oparciu o werdykt Jury, przewidujemy również nagrodę publiczności  Głosować na najlepszy projekt możemy poprzez polubienie konkretnego zdjęcia projektu.  Trzy osoby z największą liczbą polubień otrzymają wydruk swojego modelu oprawek.
Głosowanie potrwa od 02.09.2016 do 30.09.2016. do godziny 22.00. Po tej godzinie kolejne polubienia nie będą uwzględniane.

Termin na składanie prac konkursowych dobiegł końca!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane projekty. Kolejny etap to ocena prac prze Jury. Poniżej krótki opis najbliższych etapów wraz z datami.

  1. Kapituła Konkursu do dnia 31.08.2016 r. oceni prace według kryteriów wskazanych w § 5, zakwalifikuje wybrane prace konkursowe do etapu II konkursu. Data ta może ulec zmianie w zależności od ilości nadesłanych prac.
  2. Z wybranych prac Kapituła wraz z Organizatorem wybierze 3 laureatów konkursu . Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani najpóźniej do dnia 30. 09. 2016.
  3. Równolegle do nagrody Kapituły przyznana zostanie nagroda publiczności. Zwycięzca nagrody publiczności zostanie wyłoniony z osób zakwalifikowanych do II etapu konkursu w oparciu o zebrane głosy w ankiecie umieszczonej na stronie Facebook Fado Design. Głosowanie rozpocznie się 31.08.2016 i potrwa do 30.09.2016.

Wydłużenie terminu nadsyłania prac konkursowych

W związku z błędem z polskiej wersji regulaminu (w wersji pdf do pobrania widoczne były 2 daty terminu nadsyłania prac) podjęliśmy decyzję o wydłużeniu terminu nadsyłania prac do 30 lipca. Przepraszamy za zamieszanie i jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przesłali swoje prace w początkowo ustalonym terminie. Jeśli uważacie, że chcielibyście poprawić nadesłane projekty, możecie to zrobić do 30 Lipca.

Prace z pierwszej edycji konkursu FADO DESIGN na wystawie GDYNIA DESIGN DAYS!

wystawa fado design gdańsk

Seria wykładów FADO Design na Uczelniach Wyższych w Polsce

Technologia druku 3D w metalu jest wciąż mało znana. Brak świadomości możliwości i ograniczeń które niesie za sobą technologia DMLS, sprawia, że studenci projektują najczęściej w sposób adekwatny do konwencjonalnych metod wytwarzania.

Chcąc zmienić podejście projektowe studentów uczelni artystycznych, staramy się szerzyć wiedzę na temat druku 3D w metalu. W tym miesiącu udało się nam odwiedzić wydział wzornictwa na ASP w Warszawie oraz Politechnice Krakowskiej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie! Mam nadzieję że zaprezentowany materiał was zainteresował!

Spotkanie ze studentami ISIA Faenza we Włoszech.

5 Maja spotkaliśmy się ze studentami we Włoszech w celu omówienia ich prac konkursowych. Rozmawialiśmy również o technologii druku 3D w metalu i wytycznych projektowania w kontekście druku biżuterii i oprawek okularów. Dziękujemy wszystkim za fantastyczną atmosferę i liczne przybycie!

Spotkanie ze studentami ASP w Gdańsku

19 Kwietnia spotkaliśmy się ze studentami wzornictwa przemysłowego na ASP w Gdańsku w celu omówienia wytycznych projektowania pod kątem technologii DMLS. Dziękujemy wszystkim studentom za wysoką frekwencję i zainteresowanie tematem!

Top
PolandEnglish